Semienko

Autor: Iveta Šidlová | 27.9.2013 o 9:48 | (upravené 27.9.2013 o 10:37) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  156x

Ešte netušilo, kto je. Ležalo v kyprej zemi, kde sa ocitlo keď spadlo, či privial ho vietor z kadiaľ si. Ešte netušilo kto je, keď hniezdilo si v kyprej postieľke spletenej z jemných vlákien človečenstva. Cítilo sa fajn. Bolo samé sebou a netušilo, čo ho čaká.

Plynuli dni a noci a všetko bolo stále rovnaké. Zdanlivo rovnaké. Nemenilo sa nič okolo neho. Nemalo zrkadlo a oči ešte nevideli. Len jeden problém malo,ten priestor okolo neho mu začal byť tesný. Netušilo, že ono rastie, len cítilo tlak zo všetkých strán. Ale bolo mu aj tak dobre. Teplučká vlhká zem mu poskytovala ochranu, teplučké mamino bruško ho kolísalo. Začalo naťahovať ručičky a nožičky, vyrástol korienok a lístok z jeho stredu. Keď dozrel čas, zmenil sa zrazu jeho život. Jemný lístok na jar nesmelo vykukol zo zeme a bol oslepený toľkou rozmanitosťou sveta. Keď dozrel čas, opustilo mäkučkú, bezpečnú postieľku a aspoň pupočnou šnúrou sa ešte chvíľku snažilo udržať kontakt s tým, čo sa už nedá vrátiť späť. Bolo ohromené, keď uvidelo svet. Bolo ohromené, keď videlo tvár svojej matky, keď pocítilo hlad, keď pocítilo teplo vo svojej plienke. A z úst sa mu vydral prvý zvuk a cítilo prvé lúče slnka, prvé kvapky dažďa. Nevedelo o čom to všetko je. Len kochalo sa svetlom, vlahou, jedlom, životom. A telo mu silnelo. Rástli mu nové listy a mohutnel mu kmeň a oči videli stále viac. Videlo lietať vtáky a komáre a chcelo lietať tiež. Nevedelo, že má rodinu z ktorej pochádza, lebo nevedelo z kadiaľ ho privial vietor. A tak tam rástlo a považovalo všetkých za bratov a sestry a pozorovalo stále z väčšej výšky svet. Videlo lietať vtáky a komáre a chcelo lietať tiež. Jeho mama mu vraví: " Lietanie je nebezpečné. " A ono uverilo skúsenosti. Lebo dôverovalo. Tak sedelo tíško a pozorovalo a snívalo o tom, že raz možno v ďalšom živote sa narodí ako vták.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Štátna poisťovňa nemá peniaze na zdravie. Manko je vyše 50 miliónov

Odhad peňažnej straty na základe analýzy spoločnosti Deloitte potvrdil pre SME finančný manažér a bývalý audítor Marián Jánoš.

DOMOV

Kde sa darí zločinu? Policajti prekreslili mapy kriminality

Polícia hlási viac násilností a mravnostnej kriminality.

KOMENTÁRE

Poisťovňu by jej vlastník mal prinútiť fungovať zodpovedne

Systémový zákrok je podobný ako pri nemocniciach.


Už ste čítali?